Tu jesteś:

Pomorska Kolej Metropolitarna coraz bliżej

Na początku lipca na terenie Gdańskiego Portu Lotniczego odbyło się oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz podpisanie Aktu Erekcyjnego. Budowa PKM bezsprzecznie stanowi jedną najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych ostatnich lat na Pomorzu.

Oficjalni goście podpisali Akt Erekcyjny, który zamurowany został w tubie umieszczonej w kamieniu węgielnym. Do dokumentu dołożono również dwie najbardziej rozpoznawalne gazety lokalne „Dziennik Bałtycki” i „Gazeta Trójmiasto” oraz dokumentację projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zapisanej na dysku przenośnym.

Gościem honorowym uroczystości był dr inż. Janusz Kowalski, wizjoner, który już w latach sześćdziesiątych jako pierwszy przekonywał władze o potrzebie odbudowania istniejącej od czasów I Wojny Światowej trasy kokoszkowskiej. Marszałek Województwa Pomorskiego docenił prace Janusza Kowalskiego, zapraszając go do wspólnego, symbolicznego wmurowania Aktu Erekcyjnego.

Pomorska Kolej Metropolitalna połączy Gdańsk-Wrzeszcz z Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy i dalej połączy się z istniejącą linią kolejową Gdynia - Kościerzyna. Dzięki PKM zarówno z Gdańska jak i z Gdyni można będzie dojechać pociągiem do Portu Lotniczego w niecałe 25 minut.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×