Tu jesteś:

Polski rynek atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów

Naszym rynkiem, a zwłaszcza nieruchomości komercyjnych, interesuje się wielu światowych graczy. W najbliższych latach mogą oni wydać na takie obiekty co najmniej 1 mld zł - komentuje Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający w Kancelarii Brochocki.

Wynika to stąd, iż Polska jest stabilna gospodarczo i należy do kategorii rynków postrzeganych przez zagranicznych inwestorów jako oferujący stosunkowo wysokie stopy zwrotu przy zachowaniu akceptowalnego poziomu ryzyka. Co więcej o atrakcyjności naszego regionu świadczy niski poziom opodatkowania inwestycji w nieruchomości komercyjne – oznacza to, że podatki w niewielkim stopniu wpływają na ostateczną cenę. Na świecie podatki przy inwestycjach w nieruchomości są znacznie wyższe, tym samym ceny nieruchomości. Warto dodać że Polska jest zaliczana do atrakcyjnych krajów także ze względu na lokalizację dla inwestycji deweloperskich. W sektorze biurowym sprzedają się głównie nowoczesne budynki zlokalizowane w centrum stolicy.

Obecnie naszym regionem zainteresowani są przede wszystkim: duże fundusze niemieckie, austriackie czy amerykańskie, które inwestują wyłącznie w stabilne i bezpieczne rynki.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×