Tu jesteś:

Polski dystrybutor sprzętu IT wchodzi na rynek w Niemczech

Action S.A. podpisała list inwestorski, który jest krokiem w stronę utworzenia  spółki z niemieckim partnerem na bazie aktyw spółki Devil. Transakację będzie można uznać za zakończoną, po otrzymaniu zgody niemieckiego UOKiKu. To początek ekspansji Action na rynki zagraniczne.

Spółka Action jest jednym z największych dystrybutorów sprzętu IT, RTV I AGD w Polsce. Jest notowana na głównym parkiecie warszawskiej GPW i dystrybuuje produkty największych dostawców na świecie. Jest również producentem sprzętu IT, biurowego i materiałów eksploatacyjnych pod własnymi markami Actina, ActiveJet i Actis.

Strategia Action zakłada wzmacnianie pozycji na rynkach zagranicznych, spółka planuje w pierwszej kolejności ekspansję na rynek niemiecki. Utworzy z niemieckim partnerem spółkę na bazie aktyw Devil, tamtejszego dystrybutora sprzętu IT. Nowopowstały podmiot będzie posiadał wszystkie aktywa niezbędne do generowania zysku już od początku swojej działalności. Zgodnie z podpisanym listem inwestorskim Action ma objąć większościowy pakiet akcji spółki. – Chcemy zaangażować się w bardzo perspektywiczny podmiot na największym rynku IT w Europie. Devil to czwarta pod względem rozpoznawalności marka wśród dystrybutorów IT w Niemczech. Razem z partnerem powołujemy nową spółkę, jednak posiadającą wszystkie aktywa niezbędne do funkcjonowania i rozwijania biznesu od zaraz. Mowa o systemie informatycznym, bazach danych i znakomitej części kontraktów oraz kontynuowania relacji  na bazie  poprzedniej działalności spółki Devil. Naszym strategicznym założeniem jest zbudowanie bardzo silnego, lokalnego dystrybutora, operującego na bazie kontraktów pozyskanych od producentów obecnych na rynku w Niemczech. Liczymy na szybki zwrot z inwestycji, pomoże nam w tym charakter tamtejszego rynku. Po pierwsze jest on siedmiokrotnie większy od polskiego,  po drugie operuje na wyższych marżach, co nam bardzo odpowiada, bo pozwoli więcej zarobić – powiedział Piotr Bieliński, prezes zarządu Action S.A.

Marek Szarras, doradca zarządu ds. nowych inwestycji dodaje, że na tym nie koniec: – Przez ostatnie miesiące analizowaliśmy wiele spółek, jednak pojawiła się szansa, aby na bazie Devila stworzyć w krótkim czasie nową, nieobciążoną ryzykiem spółką na największym rynku IT w Europie. Zaznaczam, że nie jest to koniec naszych poszukiwań. Nadal przyglądamy się wielu spółkom i mamy zamiar być aktywni w tym obszarze – mówi Marek Szarrasa.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×