Tu jesteś:

Polska wciąż atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów

Polska jest liderem w regionie Europy Środkowej i Wschodniej jeśli chodzi o napływ inwestycji zagranicznych i zdobywa coraz silniejszą pozycję w UE - podaje Puls Biznesu.

Według analityków z firmy DTZ, dzięki PKB utrzymującym się ciągle na dodatnim poziomie i stopniowej stabilizacji rynku, pozycja Polski jako kierunku napływu Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych będzie się umacniać. To z kolei wpływa na szybki rozwój tych regionów kraju, które szczególnie interesują inwestorów.

- Od lat najwięcej firm zagranicznych inwestuje w najbardziej rozwiniętych gospodarczo województwach Polski, czyli mazowieckim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim, wielkopolskim, łódzkim oraz zachodniopomorskim. W tych regionach znajdują się główne ośrodki gospodarcze, naukowo-kulturalne i turystyczne - mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu, Katarzyna Lipka, starszy konsultant w dziale doradztwa i analiz DTZ.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×