Tu jesteś:

Polska jedną strefą ekonomiczną

Tomasz Olszewski, Regional Director, JLL

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa sprawia, że Polska stała się jedną wielką specjalną strefą ekonomiczną. Zmiany niosą ze sobą między innymi zwolnienia podatkowe dla inwestorów na okres 10 -15 lat na terenie kraju. Sytuację ocenia ekspert JLL – Tomasz Olszewski.

Nowa ustawa ma zastąpić system zwolnień podatkowych i ulg, działający obecnie w 14 specjalnych strefach ekonomicznych, obejmujących obszar 25 tys. ha, czyli 0,08 procenta powierzchni kraju. – Najważniejszą zmianą jest to, że uzyskanie zwolnienia z podatku dochodowego będzie możliwe dla inwestycji na terenie całej Polski. Obecna długotrwała i niekiedy skomplikowana procedura obejmowania nowych obszarów statusem SSE stanowiła dla wielu inwestorów dość istotną barierę – mówi Tomasz Olszewski, Regional Director, JLL.

Do tej pory firmy, dla których ważnym aspektem jest przyznawana pomoc publiczna były niejako zmuszone do inwestowania na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych, które dodatkowo miały w swoich zasobach przygotowane do inwestycji tereny. Teraz nie będzie takich ograniczeń – mówi Tomasz Olszewski z JLL.

Źródło: JLL

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×