Tu jesteś:

Polska firma wybuduje podwodny hotel na Malediwach (galeria)

Projekt podwodnego hotelu Water Discus na Malediwach

Gdyńska firma Deep Ocean Technology podpisała kontrakt na sprzedaż i dostawę podwodnego hotelu Water Discus na Malediwach. To pierwsze takie zlecenie na świecie.

Hotel Water Discus powstanie przy ZEN Resort na Kuredhivaru Island, Noonu Atoll na Malediwach. Jego budowa ruszy w 2014 r. Do końca tego roku potrwają natomiast prace projektowe i ustalenia z inwestorem, dotyczące specyfikacji projektu.  

Obiekt będzie się składał z dwóch dysków, z których jeden będzie zanurzony pod powierzchnią oceanu. Znajdą się w nim pokoje hotelowe z widokiem na rafę koralową oraz m.in. Spa i restauracja. Cała konstrukcja będzie mieć ok. 30 metrów wysokości. W przyszłości będzie można ją rozbudowywać I powiększać o kolejne “dyski”.

Kontrakt na budowę pierwszego na świecie podwodnego hotelu został podpisany na pokładzie jachtu Scubaspa, w obecności Ministra Turystyki Malediwów. Inwestorem jest Ridgewood Hotels and Suites Pvt. Ltd., firma z siedzibą w Male na Malediwach. Wartość zlecenia nie została ujawniona. Deep Ocean Technology jest polską firmą z siedzibą w Gdyni, założoną w 2010 r. Oferuje sprzedaż i produkcję podwodnego obiektu Water Discus z przeznaczeniem na hotel, restaurację, centrum Spa czy też prywatną rezydencję. Kolejnymi zleceniami są zainteresowane m.in. Australia, Aruba i Polinezja Francuska. Firma współpracuje z inżynierami z Politechniki Gdańskiej i polskimi oraz zagranicznymi stoczniami.

Polska firma wybuduje podwodny hotel na Malediwach

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×