Tu jesteś:

Polska europejskim prymusem w zakupach internetowych

Już co trzeci Polak robi w sieci przynajmniej jedną transakcję tygodniowo. Pod tym względem lepsi są tylko Brytyjczycy i Niemcy - informuje Rzeczpospolita.

Polska uważana jest za jeden z najszybciej rozwijających się rynków. Wartość e-handlu w tym roku zbliży się do 30 mld zł. Tempo rozwoju jest imponujące - co roku obroty zwiększają się dwucyfrowo. To efekt m.in. rosnącej liczby osób korzystających z internetu - już ponad 60 proc. populacji kraju. Rośnie także częstotliwość zawierania transakcji przez osoby już od dawna w ten sposób robiące zakupy.

Z badania firmy Infas wykonanego na zlecenie Trusted Shops  wynika, że pod względem częstotliwości zakupów przez internet Polska zajmuje w Europie trzecią pozycję. W Wielkiej Brytanii 44 proc. konsumentów kupuje w sieci przynajmniej raz w tygodniu, w Niemczech 39 proc., w Polsce zaś już 32 proc.

Źródło: Rzeczpospolita

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×