Tu jesteś:

Polnord zbiera na nowe inwestycje. Port Praski poczeka

Wizualizacja przedstawiająca zagospodarowanie części mieszkalnej Portu Praskiego według koncepcji Jems Architekci przygotowanej dla Elektrimu.

Od 26 listopada do 6 grudnia będą trwały zapisy na akcje Polnordu w ramach oferty publicznej kierowanej do dotychczasowych akcjonariuszy. Pozyskane środki w kwocie ok. 45 mln zł spółka zamierza przeznaczyć na finansowanie zaplanowanych projektów mieszkaniowych. Na liście projektów nie ma jednak Portu Praskiego, który firma zapowiadała współrealizować.

Emisja nowych akcji kierowana jest do dotychczasowych akcjonariuszy spółki, a konkretnie do inwestorów posiadających prawa poboru. Otrzymają je inwestorzy, którzy w poniedziałek 25 listopada br. (dzień prawa poboru) na koniec dnia będą posiadali na swoich rachunkach akcje Polnordu. Biorąc pod uwagę system rozliczeń transakcji giełdowych (rozliczanych przez KDPW w terminie określonym jako dzień transakcji plus 3 dni robocze), w środę 20 listopada br. odbyła się ostatnia sesja, podczas której notowane były akcje dające możliwość uzyskania praw poboru. Funkcję oferującego pełni Ipopema Securities.

Inwestorom zostanie zaoferowanych 7 mln akcji serii R. Cena emisyjna nowych akcji została ustalona na poziomie 7,15 zł. Pozyskane środki w kwocie ok. 45 mln zł Polnord Spółka zamierza przeznaczyć na część wkładu własnego potrzebnego do sfinansowania zaplanowanych inwestycji mieszkaniowych. W przypadku pozyskania większych wpływów z emisji, nadwyżka zostanie przeznaczona na spłatę obligacji zapadających w 2014 r.

– Emisja akcji to ważny krok w rozwoju naszej firmy. Środki z oferty zamierzamy przeznaczyć na finansowanie zaplanowanych projektów mieszkaniowych. Dzięki nowym inwestycjom zwiększymy skalę naszej działalności, tak aby osiągnąć roczną sprzedaż na poziomie 1500 mieszkań – zapowiada Piotr Wesołowski, prezes Polnordu.

Na liście projektów, które mają być finansowane są: Dwa Tarasy (Gdańsk, Ujeścisko), Neptun (Ząbki k. Warszawy), Stacja Kazimierz (Warszawa, Wola), Miniapartamenty (Warszawa, Wilanów) i Brama Sopocka (Gdynia).
Wśród tego zestawienia próżno szukać Portu Praskiego w Warszawie. W czerwcu 2012 r. r. Polnord informował o podpisaniu z Elektrimem ramowego „Porozumienia o współpracy", które wyrażało wolę podjęcia współpracy przy realizacji wspólnej inwestycji na terenie Portu Praskiego w Warszawie. W ramach wspólnego przedsięwzięcia, na terenie ograniczonym ulicami Okrzei, Sierakowskiego, J. Zamoyskiego oraz Wrzesińską w Warszawie, strony planowały zrealizowanie pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowej wraz z usługami o łącznej powierzchni użytkowej ok. 40 tys. mkw. Przewidywaną wartość projektu liczoną w cenach sprzedaży szacowano na ok. 320 mln zł.

O tamtego czasu sprawa tej inwestycji nie jest podejmowana w oficjalnych publikacjach przez Polnord. Aktualny stan projektu zrelacjonował lapidarnie Tomasz Sznajder, wiceprezes Polnordu: choć formalnie porozumienie z 2012 r. nie zostało rozwiązane, projekt ten nie przerodził się póki co w konkretną współpracę i na tym etapie wciąż nie można określić, czy i kiedy dojdzie do podpisania umowy inwestycyjnej.
Ja do tej pory na terenie Portu Praskiego powstał tylko jeden budynek mieszkalny przy ul. Krowiej, wybudowany jednak niezależnie od zaangażowania Polnordu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×