Tu jesteś:

Polnord wykupuje obligacje i planuje nowe inwestycje

Polnord obniżył zadłużenie krótkoterminowe z tytułu obligacji o 65,5 mln zł. Na wiosnę ruszą realizacja co najmniej trzech nowych inwestycji spółki.

Obligacje o terminie zapadalności 22 stycznia 2013 r. zostały podzielone na trzy transze,

19, 20 i 26,5 mln zł. Pierwsze dwie zostały wykupione przedterminowo, odpowiednio 16 i 18 stycznia. Ostatnią Polnord wykupił 22 stycznia.

Wykup sfinansowano z wpływów z nowej emisji obligacji. Trzy serie trzyletnich obligacji zabezpieczonych mają łączną wartość nominalną 65,5 mln zł. Termin zapadalności wyznaczono na styczeń 2016 r.

Na wiosnę Polnord zamierza wprowadzić do sprzedaży co najmniej trzy projekty – dwa w Trójmieście i jeden koło Warszawy. Na koniec roku rozpocznie się realizacja wspólnego przedsięwzięcia Polnord i Waryński Development na warszawskiej Woli. Ponadto finalizowane są negocjacje z partnerem w Krakowie.

Projekt w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko przy ul. Przemyskiej zakłada powstanie ok. 300 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 15,2 tys. mkw. Drugi projekt ma zostać zrealizowany w Gdyni przy ul. Sopockiej. Na działce położonej na granicy Gdyni i Sopotu powstanie osiedle dwupiętrowych  budynków o łącznej powierzchni mieszkań wynoszącej ponad 7000 mkw. Inwestycja uruchamiana w Ząbkach, na północno-wschodnich obrzeżach Warszawy, to projekt osiedla na ponad 600 mieszkań, położonego przy ul. Powstańców na działce o powierzchni 3 ha. Realizacja wszystkich trzech inwestycji ma się rozpocząć w II kw. 2013 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×