Tu jesteś:

Polnord walczy o rentowność

Giełdowy deweloper zamierza w tym roku rozpocząć nowe inwestycje. Najpierw jednak zroluje zapadające w kwietniu obligacje na 40 mln zł – pisze Puls Biznesu.

Od rozpoczęcia nowej, samodzielnej inwestycji Polnordu mijają już dwa lata, dlatego w drugiej połowie roku spółka chce rozpocząć m.in. nową inwestycję z Grupą Waryński i myśli o kolejnych. Największym wyzwaniem będzie jednak poziom zadłużenie dewelopera, bo z końcem kwietnia mija termin spłaty 40 mln zł zabezpieczonych obligacji, a z końcem roku kolejnych 30 mln. Polnord zamierza je wykupić, ale już w maju wypuści kolejne. – Przeznaczenie wolnej gotówki na wykup obligacji ograniczy możliwości inwestycyjne, dlatego w maju zamierzamy przeprowadzić emisję obligacji zwykłych o wartości 46 mln zł na nowe inwestycje. Będzie skierowana do innego rodzaju klientów niż fundusze inwestycyjne. Ogromny potencjał ma bankowość spółdzielcza. Rozwijamy współpracę z dwoma grupami banków: SGB i BPS – powiedział gazecie Tomasz Sznajder, wiceprezes spółki Polnord ds. finansowych.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×