Tu jesteś:

Polnord szuka środków na nowe inwestycje

Zarząd Polnord SA poinformował, że zwołał na dzień 23 sierpnia 2013 r. XXVII Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podczas którego akcjonariusze podejmą decyzję o emisji do 7 milionów nowych akcji, z której spółka planuje pozyskać środki finansowe w celu realizacji zaplanowanych przez projektów inwestycyjnych. Emisja akcji ma nastąpić jeszcze w 2013 roku.

Projekty uchwał zakładają elastyczną możliwość emisji akcji w różnych trybach (z prawem poboru, bez prawa poboru, z prospektem emisyjnym, bez prospektu emisyjnego). Z tego względu Spółka przewidziała technicznie trzy serie akcji R, S1 i S2, przy czym zawsze maksymalna łączna liczba nowych akcji emitowanych w ramach tych serii nie może przekroczyć 7 milionów. Docelowy tryb emisji akcji zostanie wybrany po przeprowadzeniu rozmów z zainteresowanymi inwestorami finansowymi, które Polnord zamierza przeprowadzić jeszcze w sierpniu br. Proces emisji ma się zakończyć jeszcze w 2013 r.

Środki pozyskane z nowej emisji akcji zostaną przeznaczone na realizację przyjętej w 2012 r. strategii spółki.  Przewiduje ona rozszerzenie działalności operacyjnej poprzez pozyskanie nowych projektów, zwiększenie oferty i sprzedaży mieszkań oraz na istotną redukcję zadłużenia.W2013 roku Polnord rozpoczął dwa wspólne przedsięwzięcia, w Warszawie z Grupą Waryński oraz w Trójmieście z Grupą Inwestycyjną Semeko. Ponadto w III kwartale rozpocznie samodzielnie sprzedaż trzech nowych inwestycji mieszkaniowych w Ząbkach, Gdańsku i Gdyni. Jednocześnie Polnord negocjuje zakup kolejnych atrakcyjnych gruntów pod inwestycje w Warszawie i Trójmieście.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×