Tu jesteś:

Polnord sam zrealizuje swoje projekty

Studio Morena

Polnord przejmuje od Korporacji Budowlanej DOM funkcję generalnego wykonawcy 5 swoich projektów.

Polnord przejmuje od Korporacji Budowlanej DOM funkcję generalnego wykonawcy swoich projektów. KB DOM był generalnym wykonawcą pięciu z 15 budów, obecnie realizowanych przez Grupę.

Polnord poinformował o uruchomieniu jednej ze swoich spółek celowych (obecnie w trakcie zmiany nazwy na Polnord Construction), która podpisała umowy na generalne wykonawstwo inwestycji przejętych od KB DOM, co zapewnić ma kontynuację ciągłości realizacji inwestycji, zgodnie z zaplanowanymi harmonogramami.

Polnord Construction, jako generalny wykonawca, obejmie inwestycje: Studio Morena i Fotoplastykon etap I w Gdańsku, Neptun II etap II w Ząbkach k/Warszawy oraz Osiedle Tęczowy Las II (budynek 7 i budynek 8) w Bartągu k/Olsztyna.

Spółka podała w komunikacie, że łączna wartość zawartych umów z Polnord Construction wynosi ok. 146,8 mln zł netto, w tym 81,8 mln zł przypada na umowę dla inwestycji Studio Morena w Gdańsku.

Podjęcie decyzji o odstąpieniu od umów z KB DOM uzasadnione było koniecznością zapłaty bezspornych należności podwykonawców przez spółki zależne od Polnord, zwłoką w realizacji robót w stosunku do terminów określonych w umowach oraz wystąpieniem okoliczności obiektywnie uzasadniających obawę pogorszenia się sytuacji finansowej KB DOM skutkującej niemożnością realizowania przez nią umów zgodnie z ich postanowieniami.

- Odstąpienie od umów i przejęcie roli generalnego wykonawcy przez spółkę Polnord Construction stanowi gwarancję prawidłowej i terminowej realizacji powierzonych jej inwestycji. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie ciągłości budów i zakończenie ich w terminach zawartych w umowach deweloperskich - powiedział, Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu

Zawarte w strategii cele spółki nie ulegają zmianie.

W 2017 roku grupa Polnord zawarła umowy sprzedaży 1389 lokali, co stanowi najwyższy wynik w 40-letniej historii spółki. W rym roku zakłada sprzedaż na poziomie porównywalnym z rokiem ubiegłym, a począwszy od 2019 roku osiągnięcie sprzedaży na poziomie 1500 lokali i uzyskanie 500 mln zł przychodu.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×