Tu jesteś:

Polnord podlicza III kwartał

Grupa Kapitałowa Polnord zanotowała w III kw. 2014 r. bardzo dobre wyniki sprzedaży mieszkań i dokonała istotnej redukcji zadłużenia - informuje w komunikacie.

Od początku 2014 roku Grupa Kapitałowa Polnord (Polnord) sprzedała łącznie 928 lokali. Liczba zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych jest o 34 proc. wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W samym III kw. b. r. grupa sprzedała 303 lokale.

W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku Polnord przekazał nabywcom 689 mieszkań, z tego 219 w III kw. Liczba wydanych mieszkań, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, wzrosła o 84 proc. Najlepsze wyniki odnotowano w Warszawie i Trójmieście, gdzie Polnord koncentruje swoje działania deweloperskie i sprzedażowe.

Polnord w tym roku planuje przekroczyć sprzedaż 1300 mieszkań. Spółka korzysta z dobrej koniunktury na rynku mieszkaniowym, ponadto pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe lokali ma program „Mieszkanie dla młodych”. Duża część oferty mieszkaniowej Polnordu mieści się w limitach cenowych tego cieszącego się ogromnym zainteresowaniem rządowego programu.

Jednocześnie w III kw. b. r. Polnord dokonał znacznej obniżki zadłużenia. Nominalne zadłużenie netto z tytułu zaciągniętych kredytów i wyemitowanych obligacji wyniosło na koniec września 433,3 mln zł. Oznacza to spadek o 62,5 mln zł w porównaniu do stanu na koniec I półrocza b. r.

Od początku 2014 r. zadłużenie netto Polnordu uległo obniżeniu o 66,4 mln zł. Na tak istotną redukcję zadłużenia wpływ miały bardzo dobre wyniki sprzedaży mieszkań a także zbycie działek w Warszawie.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie w: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×