Tu jesteś:

Polnord nie odpuszcza Warszawie, strony spotkają się w sądzie

Polnord poinformował, iż na dzień 30 lipca 2013 r. zostało wyznaczone posiedzenie sądu w sprawie roszczenia o zapłatę kwoty 140 mln zł. przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Skarb Państwa – Wojewodę Mazowieckiego, z tytułu odszkodowania za wydanie niezgodnych z prawem decyzji administracyjnych, odmawiających wypłaty odszkodowań za nieruchomości wydzielone pod drogi publiczne.

Polnord od 2009 r. jest w sporze z miastem. Powodem jest odszkodowanie za przejęcie własności gruntów wydzielonych pod drogi publiczne na terenie Miasteczka Wilanów. Co do działek, o łącznej powierzchni ok. 16 ha, prezydent Warszawy oraz wojewoda mazowiecki wydali w latach 2009-2010 decyzje odmawiające wypłaty odszkodowań na rzecz Polnordu. Spółka odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił wszystkie decyzje  oraz stwierdził, iż roszczenia z tytułu odszkodowań za grunty wydzielone pod budowę dróg publicznych są w pełni zasadne. Wyrok WSA został utrzymany przez Naczelny Sąd Administracyjny w 2012 r.

Więcej na ten temat, kliknij tutaj.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×