Tu jesteś:

Polnord na nowych zasadach

Na 3 grudnia 2013 r. Zarząd Polnordu zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma dokonać zmian w statucie Spółki. Efektem planowanych zmian będzie m.in. możliwość powołania większości członków RN przez największych akcjonariuszy niezwiązanych z Prokom Investments.

Zgodnie z zaproponowanymi zmianami do statutu Polnordu, które zostaną poddane pod głosowanie podczas NWZ 3 grudnia br., Rada Nadzorcza Spółki będzie składać się z 7 osób. Prokom Investments będzie mógł powoływać 3 członków Rady Nadzorczej, w tym przewodniczącego, zaś pozostali akcjonariusze będą mogli wskazać aż 4 członków Rady Nadzorczej, w tym wiceprzewodniczącego.

Kolejną istotną zmianą, zgodnie z propozycjami zmian w statucie spółki, jest wprowadzenie konieczności uzyskiwania przez zarząd akceptacji 2/3 członków Rady Nadzorczej na zawieranie umów pomiędzy Grupą Kapitałową Polnord, a Grupą Kapitałową Prokom Investments.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×