Tu jesteś:

Polnord kupił działkę pod dużą inwestycję

Polnord podpisał umowę zakupu działki położonej w podwarszawskich Ząbkach przy ul. Powstańców. Wraz z sąsiednią działką, której przejęcie planowane jest do marca 2013 r., Polnord pozyska teren o powierzchni 3 ha.

Jedna z działek była własnością firmy Dolcan, drugą Polnord przejmuje od inwestorów prywatnych. Docelowo Polnord planuje wybudowanie na zakupionej działce ponad 600 mieszkań w segmencie popularnym wraz z lokalami usługowymi w parterach budynków. Rozpoczęcie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na połowę 2013 r. Wartość całego projektu w obecnych cenach sprzedaży to ponad 150 mln zł.
Finalizacja tej transakcji jest jednym z etapów realizacji ogłoszonej przez Zarząd strategii zwiększania portfela inwestycji mieszkaniowych na rynku warszawskim i trójmiejskim. W listopadzie Polnord podpisał porozumienie z MS Waryński Development na zabudowę mieszkaniową połowy z 7-ha działki przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie. Toczą się rozmowy z Elektrimem w sprawie Portu Praskiego. W ostatnich miesiącach spółka zakupiła także grunty w Gdańsku i Gdyni. Strategia Zarządu Polnord przewiduje zwiększenie poziomu sprzedaży w perspektywie najbliższych dwóch lat do 1,5 – 2 tys. mieszkań rocznie.

Średnia ocena

Na podobny temat

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×