Tu jesteś:

Polnord: 3,9 mln zł zysku netto w I poł. br.

Przychody Polnordu nieznacznie spadają, za to spółka notuje zysk wobec straty rok wcześniej. W I półroczu 2014 r. GK Polnord osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 62,2 mln zł, to o niecałe 3 proc. mniej niż rok wcześniej. W omawianym okresie, spółki z grupy sprzedały netto, na podstawie umów przedwstępnych i rezerwacyjnych, 625 lokali.

W I półroczu 2014 r. Polnord wypracował skonsolidowany zysk netto w wysokości 3,9 mln zł wobec straty netto z I półrocza ub.r. w wysokości 21,9 mln zł.

– Istotny wpływ na zysk netto Grupy miała pozycja Udział w zysku jednostki wycenianej metodą praw własności wykazująca kwotę 5.443 tys. zł – tłumaczy Polnord w raporcie.

W I półroczu 2014 r. grupa uruchomiła realizację ośmiu projektów, stanowiących głównie kolejne etapy już realizowanych projektów, w ramach których wybudowane zostaną 1144 mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Łodzi o łącznej powierzchni 61 243 mkw.

– W pierwszym półroczu 2014 roku obserwowany był, zapoczątkowany w 2013 roku, odpływ kapitału z niskooprocentowanych depozytów na rynek nieruchomości. Klienci kupowali lokale w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych oraz na cele inwestycyjne – pod wynajem. Indeks zmian cen dla wszystkich miast wskazuje stabilizacje cen. W poszczególnych miastach sytuacja jest jednak odmienna. W Gdańsku, Łodzi i Poznaniu obserwowany był wzrost cen. W Warszawie, Krakowie i Wrocławiu przeciętne ceny mieszkań malały. Czynnikiem wpływającym na sprzedaż i ceny mieszkań były limity cenowe pozwalające na skorzystanie z programu MdM. – tłumaczy Polnord w raporcie.

Na koniec I półrocza 2014 roku Grupa Kapitałowa Polnord była w trakcie realizacji 17 projektów mieszkaniowych liczących prawie 2400 lokali o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań ponad 127 tys. mkw., z czego w I półroczu 2014 r. rozpoczęto realizację ok. 1150 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 61 tys. mkw., w ramach inwestycji zlokalizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Łodzi.

– Do końca 2014 roku grupa planuje rozpocząć realizację kolejnych 10 nowych inwestycji deweloperskich lub kolejnych etapów aktualnie realizowanych, co łącznie z rozpoczętymi w I półroczu 2014 r. zwiększy ofertę grupy o 2 600 mieszkań – planuje Polnord.

Głównym źródłem przychodów grupy, stanowiącym 82,3 proc. jest sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych. Głównym obszarem działalności Polnordu w I półroczu 2014 r. były głównie Warszawa, Trójmiasto, Szczecin, Łódź, Olsztyn i Wrocław - czytamy w serwisie newseria.pl.

Źródło: newseria.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×