Tu jesteś:

Polimex: związki zawodowe wszczęły spór zbiorowy

Polimex skierował do Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie zawiadomienie o wszczęciu przez działające w spółce organizacje związkowe sporu zbiorowego – podała spółka w komunikacie.

Polimeks zadeklarował w komunikacie, że działając zgodnie z ustawą, podejmuje rokowania w celu rozwiązania sporu w drodze porozumienia, zawiadamiając równocześnie o powstaniu sporu właściwego okręgowego inspektora pracy.

 Dwa tygodnie temu firma informowała, że do końca września zmniejszy zatrudnienie o kolejnych 1200 osób. To II etap zwolnień grupowych - w ubiegłym roku Polimex zapowiedział zwolnienie prawie 500 osób. Jak powiedział ówczesny p.o. prezesa Dariusz Krawczyk, obejmuje on w szczególności znaczącą grupę pracowników na stanowiskach nieprodukcyjnych, dyrektorskich i kierowniczych.

Polimeks tłumaczy, że nie jest obecnie w stanie zapewnić zatrudnionej grupie pracowników właściwego poziomu prac i zadań do realizacji, a zmniejszanie liczby etatów stało się konieczne dla dostosowania potencjału pracowniczego do bieżących potrzeb spółki, które wynikają z liczby i zakresu realizowanych kontraktów. Działania te mają na celu również przywrócenie stabilności finansowej spółce, znajdującej się w dalszym ciągu w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×