Tu jesteś:

Polimex sprzedaje nieruchomości, pod młotek idzie centrum handlowe w Warszawie

Polimex-Mostostal oraz jego spółki zależne podpisały 31 października 2013 r. warunkowe umowy sprzedaży nieruchomości, m.in. w Krakowie i Warszawie, za łączną kwotę ponad 85 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Ponadto Polimex zawarł z Merkury – Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych warunkową umowy sprzedaży udziałów w spółce "Zarząd Majątkiem Górczewska" za 25 mln zł. W majątku sprzedawanej spółki znajduje się obiekt handlowy oraz budynek biurowy w Warszawie.

Na podstawie aneksu Polimex i jego spółki zależne zobowiązały się do 31 grudnia 2013 r. sprzedać nieruchomości uzgodnione z wierzycielami. Spółka oczekuje wpływów z pakietowej sprzedaży tych nieruchomości w kwocie powyżej 200 mln zł.

Polimex będzie nadal sprzedawał aktywa, które nie są kluczowe w jego działalności. Zbywane aktywa będą obejmować oprócz nieruchomości, akcje i udziały w spółkach zależnych, zbędny majątek rzeczowy lub zorganizowane części przedsiębiorstwa. Spółka zobowiązana jest do uzyskania kwoty nie mniejszej niż 600 mln zł z tytułu sprzedaży zbywanych aktywów. Do tej pory spółka pozyskała ponad 258 mln zł - czytamy w komunikacie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×