Tu jesteś:

Polimex liczy na zysk w 2015 roku, będzie wyprzedawał swoje nieruchomości

Gregor Sobisch, prezes Polimeksu-Mostostalu, zapowiedział, że oczekuje systematycznej poprawy wyników kierowanej przez siebie spółki – informuje Parkiet.

– Przyszły rok dobrze byłoby zakończyć około zera. A w kolejnym chcielibyśmy już wykazać zysk. Natomiast w 2016 roku chcemy pokazać taki zysk, który usatysfakcjonowałby naszych akcjonariuszy – powiedział prezes budowlanej firmy.

Z wypowiedzi szefa Polimeksu wynika, że ze sprzedaży posiadanych aktywów spółka jest w stanie pozyskać nawet kilkaset milionów złotych. – Zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo ogólny rząd wielkości, ale na obecnym etapie nie chciałbym podawać konkretnych kwot, by nie rodzić spekulacji. Ostateczna cena będzie wynikiem prowadzonych negocjacji i warunków rynkowych – podkreślił Sobisch.

Pod młotek może pójść część stalowa grupy – siedlecki Mostostal. Zdaniem prezesa spółki jest jeszcze jednak zbyt wcześnie, by wyrokować, czy Mostostal będzie funkcjonował jako odrębna jednostka w ramach grupy, czy zostanie wystawiony na sprzedaż. Na pewno na sprzedaż wystawione zostaną nieruchomości deweloperskie, czytamy w Parkiecie.

– Obecnie pracujemy nad przygotowaniem większego pakietu aktywów, który mógłby trafić do zainteresowanych deweloperów. Chcemy się całkowicie wycofać z tego segmentu. Budownictwo mieszkaniowe zostawiamy innym – zapewnił prezes Sobisch.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×