Tu jesteś:

Polimex-Mostostal sprzedał aktywa w Gdyni

Polimex-Mostostal zawarł finalną umowę sprzedaży spółki Energomontaż-Północ Gdynia oraz nieruchomości portowej w Gdyni, na terenie której Energomontaż-Północ Gdynia prowadzi działalność.

Kwota transakcji sprzedaży Energomontażu-Północ Gdynia wynosi 46 mln 369 tys. zł, a kwota sprzedaży nieruchomości portowej w Gdyni wynosi 43 mln 330 tys. zł. Stroną umowy jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany i reprezentowany przez MS TFI S.A. – należący do Agencji Rozwoju Przemysłu, natomiast stroną umowy sprzedaży nieruchomości jest Mars Finance 1 sp. z o.o., spółka zależna MARS FIZ.
Sprzedaż Energomontażu-Północ Gdynia to kontynuacja programu restrukturyzacji Polimexu-Mostostal. Jednym z jego istotnych elementów jest sprzedaż aktywów, które nie są zaliczane do głównej działalności spółki.
Do tej pory spółka podpisała umowy sprzedaży aktywów na kwotę ca. 200 mln zł. Zgodnie z planem wpływy z tego tytułu powinny osiągnąć do końca 2015 r. kwotę min. 600 mln zł. W zaawansowaną fazę weszły obecnie rozmowy dotyczące sprzedaży dwóch, należących do Polimexu-Mostostal ocynkowni: w Dębicy i Częstochowie. Podpisanie przedwstępnych umów sprzedaży ww. zakładów planowane jest na przełomie marca i kwietnia.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×