Tu jesteś:

Polimex-Mostostal podpisał z wierzycielami aneks do umowy restrukturyzacyjnej

30 lipca br. Polimex-Mostostal zakończył negocjacje i podpisał z wierzycielami aneks do umowy restrukturyzacyjnej z 21 grudnia 2012 roku, który precyzuje warunki dalszej restrukturyzacji finansowej i organizacyjnej spółki.

Spółka podpisała aneks m.in. z bankami PKO BP, Pekao SA, BOS, BZ WBK, oraz instytucjami reprezentującymi obligatariuszy. Ustalenia obejmują m.in. konwersje znacznej części zobowiązań spółki, o wartości min. 470 mln zł, na akcje oraz uruchomienie linii gwarancyjnej przeznaczonej na gwarancje kontraktowe spółki. Ponadto nastąpi dokapitalizowanie spółki poprzez emisje obligacji, w części zamiennych na akcje spółki. Płatności wierzytelności wobec instytucji finansowych i obligatariuszy, które nie zostały objęte konwersją, zostają odroczone na okres od 2017 do 2019 roku.

Zgodnie z ustaleniami przeprowadzona zostanie restrukturyzacja organizacyjna Grupy, w wyniku której powstanie struktura holdingowa. Głównymi kompetencjami holdingu będzie wyspecjalizowana działalność inżynieryjno-projektowa w energetyce i petrochemii, z dużym udziałem własnego wykonawstwa oraz działalność serwisowa.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×