Tu jesteś:

Polimeks porozumiał się z wierzycielami

Fot. Fotolia

Zarząd Polimexu-Mostostalu podpisał z wierzycielami ważny aneks do umowy restrukturyzacyjnej, który wdraża w życie drugi etap restrukturyzacji finansowej spółki i precyzuje plan działań, mających na celu odzyskanie przez spółkę stabilnej sytuacji finansowej.

Uzgodnienia zawarte w aneksie dotyczą m.in. rozłożenia w czasie spłaty zadłużenia, pozyskania linii gwarancyjnej oraz gotówki poprzez sprzedaż części aktywów oraz – w przypadku zgody akcjonariuszy – emisji akcji, jak również konwersji zadłużenia na akcje. Ma to pozwolić firmie na odzyskanie płynności finansowej, potrzebnej m.in. do zakończenia kontraktów będących w trakcie realizacji, w tym kontraktów drogowych, w szczególności budowach odcinków autostrad: A1 Stryków – Tuszyn  i A4 Rzeszów – Jarosław.

– Aneks do porozumienia z wierzycielami otwiera m.in. możliwość uzyskania gwarancji bankowych dla nowych projektów, w tym dla wielkiego kontraktu na budowę dwóch bloków energetycznych w elektrowni w Opolu. Pozyskanie gwarancji umożliwi rozpoczęcie realizacji tego kluczowego dla polskiej energetyki kontraktu. Jego wartość brutto wynosi 11,5 mld zł. Udział Polimexu-Mostostalu stanowi 42 proc. – mówi Robert Bednarski wiceprezes, dyrektor ds. finansowych Polimex-Mostostal.

W  wyniku uzgodnień z wierzycielami, spółka uzyskała też możliwość kontynuowania działań restrukturyzacyjnych polegających m.in. na dalszym obniżaniu kosztów ogólnych, zbywaniu kolejnych aktywów nie zaliczanych do działalności podstawowej, w tym spółek, wydzielonych części przedsiębiorstwa oraz pakietowej sprzedaży nieruchomości. 

– Podpisany aneks pozwala także firmie rozwijać działalność inżynieryjno-technologiczną w rentownych obszarach, określonych jako strategiczne, w tym w energetyce, petrochemii i przemyśle. Firma będzie aktywnie poszukiwała nowych, rentownych zleceń nie tylko w Polsce, ale również za granicą – zapewnia Joanna Makowiecka wiceprezes Polimex-Mostostal.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×