Tu jesteś:

Polfa Warszawa wyprowadza się ze stolicy

Za kilka lat Polfę Warszawa ze stolicą będzie łączyć już tylko nazwa. Spółka szykuje się do przeprowadzki – zakład produkcyjny, z warszawskiej Woli, zostanie przeniesiony do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE), a dokładnie do Duchnic, gdzie grupa posiada już jedną fabrykę – pisze Puls Biznesu.

Zakład produkcyjny Polfy jest obecnie rozrzucony na 4,5-hektaorowej działce na warszawskiej Woli. Ten teren jest marzeniem deweloperów, bo po sąsiedzku znajduje się wiele biurowców. Za dwa lata cena działki jeszcze pójdzie w górę, bo u bram zakładu farmaceutycznego powstanie II linia metra. Wartość inwestycji nowej inwestycji spółki w TSSE ma wynieść przynajmniej 100 mln zł. Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, potwierdził, że została podjęta uchwała o poszerzeniu strefy z myślą o farmaceutycznej inwestycji. - Bardzo na nią liczymy. Jest to duży projekt, bo przeniesione zostaną nie tylko magazyny, ale też produkcja - mówi Kanclerz. - Właściciel poinformował nas, że nowa fabryka Polfy będzie gotowa pod koniec 2016 r. Decyzję o samej przeprowadzce jak najbardziej akceptujemy, pytanie, ile osób z 700-osobowej załogi znajdzie zatrudnienie w nowej lokalizacji – mówi  Mirosław Miara, przewodniczący Solidarności w Polfie Warszawa.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×