Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  Poczta Polska sprzedaje flagową nieruchomość w Warszawie: działka przy Chmielnej do kupienia za 89 mln zł

Poczta Polska sprzedaje flagową nieruchomość w Warszawie: działka przy Chmielnej do kupienia za 89 mln zł

Parcela przy ul. Chmielnej 75 w Warszawie

Poczta Polska wystawiła na sprzedaż jedną ze swoich flagowych nieruchomości: hektarową działkę w centrum Warszawy, przy ul. Chmielnej 75. To już trzecie podejście do sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości, na której pocztowcy chcieli kilka lat temu budować wieżowiec. Parcela pójdzie pod młotek z ceną wywoławczą 89,3 mln zł.

Hektarowa działka przy ul. Chmielnej 75, u zbiegu z ul. Żelazną może okazać się łakomym kąskiem dla inwestorów. Grunt leży w ścisłym centrum miasta i jest świetnie skomunikowany: w sąsiedztwie znajduje się Dworzec Centralny, stacja Ochota, wukadka i pełen wachlarz środków miejskiego transportu. Niedaleko znajduje się wieżowiec Warty oraz Millenium Tower. Studium zagospodarowania miasta pozwala wybudować na działce kolejny biurowiec.
Póki co, grunt jest niezabudowany, bo kilka lat temu pocztowcy wyburzyli stojące tu budynki dawnego Dworca Pocztowego. Przy Chmielnej spółka chciała zbudować swoją nową siedzibę, dostała nawet wuzetkę na 130-metrowy wysokościowiec. Ostatecznie zrezygnowała z tych planów i przeniosła centralę do wieżowca Intraco przy ul. Stawki. Działka przy Chmielnej była wystawiana w przetargu już dwukrotnie, z ceną wywoławczą 112,5 mln zł, ale chętnych nie było. Trzecia licytacja ma się odbyć 18 września. Tym razem cena wywoławcza jest niższa i wynosi 89,3 mln zł. Spółka wymaga uprzedniej wpłaty wadium w wysokości 10 proc. tej kwoty. – Doskonałe położenie, duży teren o regularnym kształcie, idealne połączenia komunikacyjne, prestiż to tylko niektóre z zalet tej działki – zachwalają swoją ofertę pocztowcy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Razem komentarzy: 1

a w tle to nieszczęsne milleniu plaza. może jak na działce Poczty wybudują cos fajnego, to będzie większe parcie, żeby to millenium rozebrać. ten budynek to już taki relikt przeszłości jak mercury czy ilmet. szkoda nawte panoramy warszawy:) inwestor powinien pomyśleć tak jak UBS przy Ilmecie. lepiej wybudować nowe wysokiej klasy biura, niż trzymać stare i mało rentowne... i budują wieże przy ONZ, budynek, którego jestem ciekaw, bo na wizualizacjach mi się podoba. z millenium powinno być podobnie

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×