Tu jesteś:

Poczta Polska inwestuje w logistykę

Poczta Polska zamierza w tym roku otworzyć 100 nowych placówek i rozpocząć budowę centrum logistycznego koło Łodzi.

Sieć Poczty Polskiej obejmuje ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych. 

W tym roku planujemy otworzyć 100 nowych placówek pocztowych. W ubiegłym roku przybyło 119 nowych placówek pocztowych. Staramy się otwierać je w centrach handlowych, tam gdzie jest zwiększony ruch. Chcemy także, aby placówki pocztowe wróciły na dworce kolejowe - powiedział Przemysław Sypniewski prezes spółki. 

Poczta  przełamała tendencje spadkowe i odzyskała dużą część rynku. Udało się  jej utrzymać stabilną sytuację, osiągnęła niewielki dodatni wynik. 

Ponadto, jak zapowiedział prezes, Poczta Polska planuje rozpocząć jesienią tego roku budowę centrum logistycznego, które ma powstać we współpracy z PKP w okolicach Łodzi. Rozmowy z PKP trwają. W tym roku możliwe jest rozpoczęcie budowy centrum logistycznego we współpracy z PKP. Zaplanowano, że jesienią wbita będzie pierwsza łopata pod budowę naszego hubu. Będzie to w okolicach Łodzi.

W ubiegłym roku wynik brutto operatora wyniósł 1,3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej spółka zanotowała stratę brutto w wysokości 65,3 mln zł.

Dodatni wynik finansowy został osiągnięty dzięki istotnemu wzrostowi przychodów, głównie z przesyłek listowych i przesyłek kurierskich, a także logistycznych, ochroniarskich i z handlu. Przychody w ubiegłym roku udało się zwiększyć o ponad 0,5 mld złotych.

Spółka poinformowała, że w roku 2017 przychody wzrosły o 10,1 proc. do 5,997 mld zł z 5,445 mld w roku 2016.

Poczta w tym roku zamierza przeznaczyć na inwestycje w IT 134,1 mln zł i 39,7 mln zł w logistykę. 

Źródło: PAP

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×