Tu jesteś:

Pierwsze w Polsce studia logistyczne w systemie dualnym

Od przyszłego roku akademickiego Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu wspólnie z firmą Dachser uruchamiają pierwsze w Polsce studia logistyczne w systemie dualnym. Ideą studiów dualnych jest jednoczesne zdobywanie przez studentów teoretycznej wiedzy akademickiej oraz doświadczenia praktycznego.

Każdy z semestrów dualnych studiów logistycznych na WSL będzie podzielony na 9 tygodni zajęć dydaktycznych na uczelni oraz 9 tygodni praktyki w jednym z oddziałów firmy Dachser. W ramach programu firma Dachser przyjmie pod swoje skrzydła 12 studentów. Absolwenci studiów dualnych będą wyjątkowo atrakcyjnym kąskiem dla przyszłych pracodawców zarówno na polskim, jak również europejskim rynku pracy - będą mieli nie tylko ukończone studia I stopnia i tytuł licencjata, ale również udokumentowany, 3-letni staż pracy w międzynarodowej, renomowanej firmie.

- Korzyści płynące z inwestycji w kształcenie pracowników w systemie dualnym znamy dobrze z innych rynków, np. niemieckiego, i dlatego od dawna walczyliśmy o uruchomienie analogicznego projektu również w Polsce. Wiele miesięcy szukaliśmy właściwego partnera akademickiego, który podejmie się realizacji wyzwania, jakim na polskim rynku jest innowacyjny, dualny system kształcenia. Cieszę się ogromnie, że poszukiwania przyniosły zamierzone efekty i że znaleźliśmy właściwego, otwartego partnera ,a studia dualne będziemy realizować właśnie z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, z którą współpracujemy przy różnych projektach od lat i bardzo sobie tą współpracę cenimy - mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce.

- Wprowadzenie studiów dualnych to nowy element realizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki polityki podnoszenia jakości kształcenia praktycznego W ramach studiów dualnych, studenci będą mieli możliwość uzyskania czterech europejskich certyfikatów, w tym certyfikatu potwierdzającego kompetencje zawodowe, wystawianego przez Europejskie Towarzystwo Logistyczne - European Senior Logistician. W połączeniu z praktyczną wiedzą zdobywaną podczas staży, absolwenci studiów dualnych zyskają nowe perspektywy zawodowe i unikalne kompetencje - powiedział doc. dr inż. Piotr Cyplik, prorektor WSL.

Dachser, firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie. Oferuje kompleksowe usługi transportu, magazynowania oraz zindywidualizowane usługi specjalne. Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce blisko 300 pracowników w 8 oddziałach - Warszawa, Pruszków, Stryków, Szczecin, Wrocław, Gądki k. Poznania, Sosnowiec i Gdańsk.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×