Tu jesteś:

Penta Investments: podsumowanie 2017 roku

Działająca w Polsce od ponad dekady Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, podsumowała działalność i wyniki finansowe za 2017 rok. Kolejny rok z rzędu wzrosły wyniki finansowe spółek portfelowych (sprzedaż, EBITDA), zwiększając wartość całej grupy.

Założona 24 lata temu grupa inwestycyjna Penta Investments specjalizuje się w długoterminowych inwestycjach w ramach swoich sześciu platform inwestycyjnych: usług finansowych, nieruchomości komercyjnych, handlu detalicznego, usług opieki zdrowotnej, produkcji i mediów na kilku rynkach europejskich, w tym również w Polsce.    

Zysk netto Penta wyniósł 236 mln euro (wobec 251 mln euro w 2016 roku). Łączna suma aktywów spółek portfelowych Penty wzrosła do 9 mld euro (z 8,5 mld euro w 2016 roku). Spółki portfelowe Penty wygenerowały łącznie 6,8 mld euro przychodów ze sprzedaży (wobec 5,6 mld euro w 2016 roku). Zysk EBITDA wszystkich spółek portfelowych wzrósł do 382 mln euro (z 322 mln euro w 2016 roku). W 2017 roku grupa Penta zainwestowała łącznie 544,5 mln euro zarówno w akwizycje, jak i rozwój organiczny spółek portfelowych. Największe nakłady zostały przeznaczone na inwestycje w sektorach handlu detalicznego, nieruchomości, ochrony zdrowia i produkcji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×