Tu jesteś:

Panattoni zbudowało fabrykę dla Polaris Industries

Fabryka firmy Polaris Industries

Panattoni Europe ukończył budowę pierwszej w Europie fabryki Polaris Industries - amerykańskiego producenta m.in. quadów. Obiekt o powierzchni 33 tys. mkw. powstał w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Europejska fabryka firmy Polaris Industries powstała w Opolu.,Na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park powstała hala produkcyjna, która zajęła aż 25,6 tys. mkw., magazyn 3400 mkw , natomiast strefa socjalno-biurowa 3981 mkw . Prace budowlane obiektu rozpoczęły się na początku sierpnia 2013 r., a już na przełomie lipca i sierpnia uruchomiona zostanie testowa produkcja pojazdów, seryjna zaś na przełomie sierpnia i września br. 

- Jest to pierwsza w Europie fabryka pojazdów terenowych firmy, z której rocznie zjeżdżać będzie aż 25 tysięcy quadów i małych pojazdów terenowych, a które dalej trafią do Europy, na Bliski Wschód oraz do Rosji. Dzięki skali przedsięwzięcia zatrudnienie znajdzie aż ok. 350 osób, z perspektywą zwiększenia etatów - powiedział Bogusław Dawiec, Kierownik Fabryki.

Obiekt produkcyjny dla Polaris Industries to inwestycja typu „greenfield”, w przypadku której, obiekt powstał na dotychczas nieużywanych przez przemysł lub usługi terenie. Polaris wybrał lokalizację w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej Invest-Park w Opolu przy ul. Wspólnej. Natomiast do zadań Panattoni Europe, jako dewelopera całej inwestycji, należało nabycie nieruchomości na przetargu, uzbrojenie obszaru w podstawową infrastrukturę, przygotowanie i wdrożenie całej procedury uzyskania pozwolenia na budowę a także zaprojektowanie obiektu biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie Polaris i specyfikę planowanej produkcji. W transakcji firmę Polaris Industries reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×