Tu jesteś:

PW Krystian przekazał środki ochrony do szpitala w Radomiu

Polski producent środków ochrony indywidualnej, odzieży roboczej i ochronnej z Przysuchy w województwie mazowieckim przekazał do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego 300 sztuk podstawowego sprzętu ochronnego oraz dwa tysiące rękawic jednorazowych. Braki w szpitalnych magazynach spowodowane są pandemią koronawirusa.

24 marca liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 766 osób, w tym najwięcej na Mazowszu – ponad 175 przypadków. W całym kraju brakuje specjalistycznego sprzętu ochronnego. W wywiadzie dla telewizji tvn24 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przyznał, że Polska ma problemy z zaopatrzeniem w środki ochrony osobistej, co stanowi ogromne wyzwanie przede wszystkim dla personelu medycznego.

Producenci masek medycznych i ochronnych, w chwili obecnej ciężko pracują, aby udostępnić niezbędne ilości z zachowaniem właściwej jakości, które muszą spełnić wymagania prawodawstwa UE (rozporządzenie 2016/425 w odniesieniu do ŚOI i/lub dyrektywy 93/42 / EWG oraz rozporządzenia (UE) 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych). Z uwagi na poważne braki podstawowego sprzętu ochronnego zdecydowaliśmy się wspomóc Radomski Szpital Specjalistyczny, który jest jedną z placówek, gdzie leczone są osoby, u których wykryto koronawirusa. Przekazaliśmy na jego rzecz 100 sztuk kombinezonów ochronnych, 200 sztuk osłon na buty i 10 pudełek po 200 sztuk rękawic jednorazowych – mówi Elżbieta Rogowska, wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w PW Krystian, ekspert Koalicji Bezpieczni w Pracy

W połowie marca Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego znalazł się na rządowej liście szpitali z oddziałami zakaźnymi dla osób zarażonych koronawirusem. Szpital przygotował dodatkowe łóżka. Pacjenci bez objawów koronawirusa zostali ewakuowani lub zwolnieni do domów. Odwołano również planowe operacje.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×