Tu jesteś:

PRCH: kolejna edycja studiów dla profesjonalistów od nieruchomości

Solvay Brussels School of Economics & Management Uniwersytetu w Brukseli oraz Polska Rada Centrów Handlowych startują z kolejną edycją studiów podyplomowych - Real Estate Professional. Wykładowcami są prezesi i dyrektorzy największych spółek operujących na polskim i zagranicznych rynkach nieruchomości oraz profesorowie z Uniwersytetu w Brukseli. Studia ukierunkowane są na profesjonalistów z rynku nieruchomości i kształcą ich w czterech podstawowych blokach tematycznych: Development, Asset Management, Administration & Reporting Management oraz Retailers, Behaviourism, Consumerism.

Tegoroczna edycja jest już drugą z kolei. W czerwcu tego roku 24 profesjonalistów z rynku nieruchomości z Polski i zagranicy uzyskało dyplomy Solvay Brussels School of Economics & Management.  – Studia oferują kompleksowy program skoncentrowany na procesie inwestycyjnym. Program obejmuje takie zagadnienia jak: analiza planów zagospodarowania przestrzennego, kwestie urbanistyczne, proces konstrukcyjny, czy też finanse oraz studia wykonalności projektów – mówi Małgorzata Gajuk, Senior Investment Consultant w DTZ, absolwent studiów. – To była dla nas również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy sobą – dodaje Tomasz Ożdziński, partner, Head of Real Estate w TPA Horwath, który także uczestniczył w programie.

– Studia ukierunkowane są na profesjonalistów, którzy posiadają przynajmniej 5 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Uczestnicy mają możliwość spotkania się z najlepszymi specjalistami, wymieniają się wiedzą oraz nawiązują kontakty, które w przyszłości zaprocentują. Studia stanowią więc dużą wartość tak dla uczestników, jak również dla firm, w których pracują, ponieważ zatrudniać będą pracowników z unikalną wiedzą i kontaktami. Na koniec  studenci otrzymują dyplom Solvay Brussels School of Economics & Management, wydziału Université Libre de Bruxelles – mówi Patrick Delcol, prezes Polskiej Rady Centrów Handlowych i pomysłodawca studiów. – Elastyczny program studiów dał mi możliwość współpracy z osobami o różnych doświadczeniach zawodowych oraz poszerzył moją wiedzę biznesową – mówi Olga Melihov, Corporate Marketing Manager w Mayland Real Estate.

Studia trwają od września do czerwca. Zajęcia odbywają się w soboty. Warunkiem uzyskania dyplomu jest przygotowanie i obrona pracy dyplomowej z określonego tematu. W tym roku studenci mieli za zadanie przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenów wokół Pałacu Kultury i Nauki mieszczącego się w Warszawie. – Praca dyplomowa była dużym wyzwaniem. Bronić jej musieliśmy przed komisją złożoną z dziesięciu osób - czołowych specjalistów rynku nieruchomości oraz wykładowców Solvay Brussels School of Economics & Management. Przygotowując pracę  przeanalizowaliśmy dane historyczne, uwarunkowania kulturowe i środowiskowe. Zastanawialiśmy się nad sposobem realizacji inwestycji, który przyniósłby wysokie zwroty zarówno inwestorom, jak i miastu. Myśleliśmy o czysto finansowym aspekcie projektu, jak również o wymiarze który trudno wycenić: wizerunkowym czy też kulturowym – mówi Robert Borowicz, dyrektor marketingu i PR w BNP Paribas Real Estate.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×