Tu jesteś:

PKiN bardziej zielony?

O 44 proc. można by zredukować zużycie wody w Pałacu Kultury i Nauki - szacuje firma Skanska, która przeprowadziła tam audyty. Warszawski Pałac Kultury i Nauki mógłby ubiegać się o certyfikat LEED, pod warunkiem wykonania odpowiednich prac - informuje Puls Biznesu.

Skanska już wykonała audyty siedziby Biura Promocji Miasta, znajdującej się w budynku.

— Przeprowadziliśmy ocenę energetyczną oraz badanie jakości środowiska wewnętrznego. Następnie przygotowaliśmy propozycje rozwiązań technicznych i materiałowych wraz z wyceną. Z naszych analiz wynikało, że istnieje możliwość znacznego poprawienia komfortu przebywania w budynku i podniesienia jakości pracy, przy jednoczesnych oszczędnościach — mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

Jej zdaniem inwestycja zwróciłaby się w dłuższej perspektywie czasu, bo prace przyniosłyby wymierne korzyści w postaci obniżonych rachunków. Katarzyna Zawodna przytacza przykład Empire State Building w Nowym Jorku, który przeszedł podobną metamorfozę.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×