Tu jesteś:

PKS sprzedaje dworce

Spółka PKS Nova ponownie wystawiła na sprzedaż dworzec w Augustowie, ale obniżyła cenę wywoławczą.

Spółka PKS Nova ponownie wystawiła na sprzedaż dworzec w Augustowie (Podlaskie), ale obniżyła cenę wywoławczą, Spółka próbuje sprzedać nieruchomość od czerwca ubiegłego roku. Nowa cena nieruchomości jest niższa o 400 tys. zł od ostatniej i obecnie wynosi 2,3 mln zł netto plus należny podatek VAT. W czerwcu ubiegłego roku cena była jeszcze wyższa – 3,25 mln złotych. Działka o powierzchni 0,34 ha znajduje się w centrum Augustowa. Spółka chce sprzedać całą nieruchomość.

Nabywca kupując nieruchomość będzie miał dwie możliwości. Pierwsza z opcją dzierżawy dla PKS Nova 2 stanowisk autobusowych i obiektu na kasę biletową. Druga opcja dotyczy zbycia nieruchomości bez dzierżawy. W drugim przypadku PKS Nova miałby czas do 30 kwietnia na znalezienie innej lokalizacji na dworzec. W tym czasie mógłby korzystać z obecnego dworca.

- W zależności jakie priorytety może mieć nabywca stajemy mu naprzeciw. Chcemy tym sposobem przyciągnąć większą liczbę potencjalnych zainteresowanych - mówi Cezary Sieradzki, prezes PKS Nova. Spółka zamierza pozostawić dworzec w formie dwóch stanowisk przejazdowych. 

PKS Nova powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Połączenie ma uratować  je przed upadłością. Obecnie Nova ma ok. 500 autobusów i zatrudnia blisko 950 osób. Kapitał zakładowy wynosi 18,6 mln złotych. 

Spółka sprzedaje różne nieruchomości w różnych miejscach w regionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji. Znalazł się już nabywca dworca w Siemiatyczach i Ciechanowcu. W Białymstoku w grudniu 2017 r. został uruchomiony nowy dworzec PKS Nova. Stary został zburzony. Nowoczesny dworzec ma łączną powierzchnię ok. 2 tys. mkw., z czego ok. 900 mkw. to przeszklona hala dworcowa z wejściami z czterech stron budynku. Są cztery kasy do obsługi pasażerów

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×