Tu jesteś:

PKP: zmiany w zarządzaniu dworcami

Inwestorem Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w skład którego wchodzi Nowy Dworzec Olsztyn, jest Retail Provider Sp. z o.o., nowy właściciel PKS Olsztyn S.A. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia FS&P Arcus. Inwestycja będzie realizowana we współpracy z PKP S.A. Za doradztwo przy opracowywaniu strategii wynajmu obiektu odpowiada firma DTZ.

Menadżerowie na 13 największych dworcach, 20 zmodernizowanych obiektów do końca 2013 r., docelowo 800 gotowych do przekazania samorządom lub wystawionych na sprzedaż w ramach programu „Dworce na własność” – to założenia nowego planu zarządzania dworcami przygotowanego przez pion nieruchomości PKP SA.

Obecnie PKP SA zarządza ponad 2500 dworcami, z czego ok. 600 obsługuje ruch pasażerski pociągów.
– Głównym wyzwaniem pionu nieruchomości jest zagospodarowanie obiektów dworcowych, a ich utrzymaniu nadanie ekonomicznego sensu poprzez usprawnienie procesów komercjalizacji i modernizowania dworców. Od strony klientów wprowadzamy funkcję menadżera, który będzie dbał o komfort usług na podległym mu dworcu, zarówno dla pasażerów, jak i najemców – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający pionem nieruchomości.
Wzorem centrów handlowych, PKP wprowadza menadżerów dworców – pojawią się oni do połowy 2013 r. na 13 kluczowych obiektach. Menadżerowie dworców będą działać w ramach Biur Obsługi Klienta. Pierwsze działa już na dworcu Warszawa Centralna, w ciągu kilku dni będzie uruchomione także na dworcu Wrocław Główny.
Zadaniem menadżerów dworca będzie monitorowanie sytuacji na dworcu i sprawowanie opieki nad obiektem, zapewnienie właściwego poziomu usług wyrażonego poprzez odpowiedni stan czystości oraz szybkie reagowanie na zgłoszone przez klientów uwagi i skargi.

Czytaj więcej

Źródło: PKP SA

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×