Tu jesteś:

PKP wystawiają na sprzedaż kolejny dworzec, jeden z największych

Za niemal 2,8 mln zł spółka PKP wystawiła na licytację dworzec kolejowy w Raciborzu. Budynek o powierzchni 3,9  tys. mkw. w ścisłym centrum miasta to jeden z największych, przeznaczonych na sprzedaż w ramach projektu "Dworzec na własność".

Dworzec kolejowy w Raciborzu to nieruchomość w ścisłym centrum miasta, kilkaset metrów od raciborskiego rynku i w pobliżu dworca autobusowego. Został wybudowany w 1979 r., rocznie odwiedza go ponad 300 tys. podróżnych. Budynek jest jednym z największych dworców kolejowych wystawionych na sprzedaż w ramach projektu „Dworzec na własność”. Jego powierzchnia użytkowa to ponad 3,9 tys. mkw. Dworzec składa się z trzech części. Środkowa, dwukondygnacyjna, ma w parterze m.in. sklepy i lokale usługowe. Natomiast na piętrze mieści się przestrzeń związana z obsługą podróżnych (hol, kasy biletowe i poczekalnia). Do środkowej części przylegają dwa niższe, skrzydła budynku. 

Przetarg na sprzedaż dworca w Raciborzu odbędzie się 26 lipca, a cena wywoławcza to 2,79 mln zł. Przyszły nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do zachowania aktualnej funkcji kolejowej i dojścia na perony. W ramach programu "Dworzec na własność” spółka PKP w pierwszej transzy wystawiła na sprzedaż ponad 50 obiektów w całej Polsce. Pierwszych pięć znalazło już nabywców.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×