Tu jesteś:

PKP wspólnie z łódzkim magistratem zaprojektuje część Nowego Centrum Łodzi

Na mocy zawartego porozumienia PKP S.A. i Miasto Łódź wspólnie wyłonią firmę, która zajmie się opracowaniem szczegółowego projektu zagospodarowania wokół dworca Łódź Fabryczna. Celem współpracy z Miastem jest m.in. optymalne rozlokowanie funkcji komercyjnych i publicznych na terenie inwestycji, czego jednym z elementów ma być planowana nad dworcem zabudowa.

- Wypracowane wspólnie z Miastem rozwiązania pozwolą na wzajemne uzupełnianie się inwestycji planowanych wokół powstającego obiektu – mówi Szymon Konop, dyrektor Departamentu Inwestycji PKP S.A. – PKP stara się zawsze współpracować z władzami miast przy modernizacjach dworców, wiedząc o ich kluczowej roli w miejskim ekosystemie. Jednym z przykładów takiej współpracy jest budowa nowego dworca w Sopocie, inwestycje w Poznaniu i Katowicach czy też w mniejszych miastach - Rumii, Środzie Wielkopolskiej czy Kościanie.

Nowy dworzec Łódź Fabryczna jest inwestycją realizowaną wspólnie przez Miasto Łódź oraz spółki PKP S.A. i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Budowa podziemnego obiektu, realizowanego w trybie „Projektuj i Buduj”, rozpoczęła się w 2011 r.

Kilkupoziomowy dworzec ma stać się kluczowym elementem Nowego Centrum Łodzi oraz częścią multimodalnego węzła komunikacyjnego, który w centrum miasta połączy kolej aglomeracyjną i konwencjonalną, autobusową komunikację dalekobieżną, komunikację miejską oraz prywatny transport samochodowy.

Zakończenie inwestycji planowane jest na 2015 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×