Tu jesteś:

PKP szuka partnera do inwestycji w Krakowie

Tak ma wyglądać dworzec Kraków Nowy Główny

PKP szuka inwestora, z którym zagospodaruje teren przy Dworcu Głównym w Krakowie. Wartość całej inwestycji może przekroczyć nawet 200 mln zł.

Teren do zagospodarowania znajduje się przy ul. Bosackiej i obejmuje 1,4 ha powierzchni w ścisłym centrum miasta, niedaleko nowego dworca Kraków Nowy Główny. Inwestycja obejmować ma realizację nowoczesnej zabudowy o funkcjach biurowych, hotelowych lub handlowo-usługowych. Sposób zagospodarowania terenu przy ul. Bosackiej będzie jednak w dużej mierze zależny od koncepcji przedstawionych przez oferentów. Przedsięwzięcie zakłada również rewitalizację pobliskich zabytkowych obiektów.

Do końca lutego inwestorzy mogą zgłaszać się po odbiór memorandum informacyjnego, na podstawie którego będą składać swoje oferty współpracy z PKP. Po otrzymaniu koncepcji, spółka przystąpi do rozmów z wybranymi oferentami, spośród których wybierze ostatecznego inwestora.

Inwestycja przy Bosackiej to kolejny projekt realizowany przez PKP S.A. we współpracy z deweloperem. W podobnej formule spółka współpracowała już z inwestorami przy projektach w Katowicach i Poznaniu, gdzie oprócz nowoczesnych i funkcjonalnych dworców powstały także galerie handlowe. Przy wsparciu zewnętrznego podmiotu realizowana będzie również budowa nowego dworca Warszawa Zachodnia wraz z budynkami biurowymi oraz projekt budowy nowego dworca i zabudowy komercyjnej w sąsiedztwie stacji Warszawa Gdańska. W przygotowaniu są także m.in. inwestycje na zagospodarowanie terenu przy Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu oraz terenu Międzytorza w Gdyni.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×