Tu jesteś:

PKP szuka najemcy historycznej Sali Cesarskiej na dworcu Wrocław Główny (galeria)

Wnętrze Sali Cesarskiej we Wrocławiu

Herby wymalowane na zdobionym stropie, orły wieńczące złote kolumny, anioły trzymające insygnia władzy cesarskiej, płaskorzeźby i historycznie odnowiona klatka schodowa – tak prezentuje się Sala Cesarska na wrocławskim dworcu, która wkrótce może stać się luksusową restauracją. PKP szukają właśnie najemcy na część lokalu.

Zabytkowa Sala Cesarska z 1906 r. została odkryta podczas remontu dworca Wrocław Główny dwa lata temu. Znajduje się na piętrze, we wschodniej części budynku i aktualnie nie jest dostępna dla podróżnych i turystów. Prace konserwatorskie, które trwały kilka miesięcy, odsłoniły historyczne elementy pomieszczenia:  kasetonowy, drewniany strop, kolumnę na której namalowano cztery orły cesarskie, anioły trzymające na czerwonych poduszkach insygnia władzy: koronę, miecz, berło i jabłko, królewskie herby misternie wymalowane na stropie, złote kolumny i rzeźbione portale. PKP właśnie szukają na nią najemcy. – Lokal, co do którego chcemy aby stał się restauracją, jest lokalem dwupoziomowym o łącznej powierzchni 836 mkw. – informuje Bartłomiej Sarna z biura prasowego spółki. Najemca będzie musiał pod okiem konserwatora zabytków wykończyć i zaadaptować część pomieszczeń.

Zabytkowa Sala Cesarska została przygotowana na przyjazd cesarza Wilhelma II z małżonką na tak zwane Kaiser Tage na początku XX w.. Dokładny układ pomieszczeń nie jest znany, wiadomo jednak, że była to część dworca przeznaczona dla cesarza i jego rodziny.

PKP szuka najemcy historycznej Sali Cesarskiej na dworcu Wrocław Główny (galeria)

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×