Tu jesteś:

PKP szuka inwestora dla Małych Projektów Deweloperskich

PKP S.A. szuka inwestora dla pilotażowego programu „Małe Projekty Deweloperskie”. Polega on na komercyjnym zagospodarowaniu nieruchomości zlokalizowanych w siedmiu miastach w Polsce.

Portfolio składa się z siedmiu nieruchomości zlokalizowanych w Mińsku Mazowieckim, Warszawie – Dzielnicy Włochy, Oświęcimiu, Koninie, Włocławku, Dębicy i Katowicach.

Inwestorzy zainteresowani nowym komercyjnym zagospodarowaniem nieruchomości, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych oraz budową dworców kolejowych, w wybranych lokalizacjach, od 12 czerwca mogą zgłaszać się po odbiór memorandum informacyjnego, na podstawie którego będą składać ofertę współpracy.

Szacowana powierzchnia komercyjna poszczególnych nieruchomości waha się w przedziale od 700 do 7 500 mkw.

Przed potencjalnymi inwestorami stoi wyzwanie stworzenia spójnej koncepcji, która uwzględni położenie nieruchomości i walory terenu.

W ostatnich latach Polskie Koleje Państwowe S.A. zrealizowały dwa duże projekty deweloperskie. Dzięki współpracy z zewnętrznymi inwestorami w Katowicach i Poznaniu powstały nowe dworce i węzły komunikacyjne połączone z galeriami handlowymi. Obecnie realizowane są kolejne projekty w tej formule – budowa nowych dworców Warszawa Zachodnia i Warszawa Gdańska, wraz z zabudową komercyjną.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×