Tu jesteś:

PKP: na sprzedaż Wyspa Spichrzów i 4 ha przy PGE Arena

Parcela przy ulicy Toruńskiej w Gdańsku

Za kilkadziesiąt mln zł PKP  planuje sprzedać 5 ha gruntu w samym centrum Gdańska, w południowej części Wyspy Spichrzów. Do kupienia będzie również działka o pow. 4 ha w sąsiedztwie stadionu PGE Arena.

- Teren przy ulicy Toruńskiej, który przygotowujemy do sprzedaży to atrakcyjnie położona nieruchomość bezpośrednio nad jedną z odnóg rzeki Motławy, w pobliżu Starego Miasta i nowopowstającego osiedla luksusowych apartamentowców – informuje Tomasz Kowalski z grupy PKP . Nieruchomość ma też kilka innych atutów: jest zlokalizowana w pobliżu głównych ciągów komunikacyjnych miasta oraz starówki. Ma doskonały dostęp do zaplecza handlowego, gastronomicznego i kulturalnego.

Obecnie trwa wycena gruntu. Spółka zamierza sprzedać go za kilkadziesiąt mln zł. - Szukamy dużego inwestora, który może tu postawić budynki usługowo-biurowo-mieszkalne. Oczywiście wszystkie budynki tam się znajdujące mogą zostać wyburzone. Pod ochroną konserwatorską znajduje się jedynie sam teren Wyspy.Ważnym elementem dla tej inwestycji jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, którego projekt przygotowuje właśnie Biuro Rozwoju Gdańska – informuje Tomasz Kowalski.

PKP chce sprzedać również 4ha gruntu w pobliżu stadionu PGE Arena oraz hali Międzynarodowych Targów Gdańskich Amber Expo. Nieruchomość jest położona przy ul. Uczniowskiej, na pograniczu dzielnic Brzeźno i Letnica, w odległości 1,5 km od Nowego Portu. Jest doskonale skomunikowana: Trasa Słowackiego zapewnia bardzo dobrą komunikację z centrum Gdańska, obwodnicą Trójmiejską i autostradą A1. W niedalekiej przyszłości trasa ta, po wybudowaniu tunelu pod Motławą zapewni dojazd do Terminalu Kontenerowego w Porcie Północnym, dzielnicy Stogi oraz południowej obwodnicy Gdańska i drogi S-7. Wartość gruntu spółka szacuje na kilka mln zł.

 Pozostałe tereny, które spółka PKP przygotowuje do sprzedaży w Gdańsku to m.in.:

- Gdańsk Stogi, ul. Wydmy 3 - na prawie 5ha znajduje się obecnie były ośrodek szkoleniowy położony tuz przy plaży Stogi z bezpośrednim wejściem na najczystszą plażę w Trójmieście. Nieruchomość położona nad brzegiem Zatoki Gdańskiej, w pasie nabrzeżnego lasu, w oddaleniu od centrum miasta. Jej wartość to kilka milionów złotych.

- Gdańsk, ul. Sucharskiego - działka budowlana o powierzchni pół hektara, zlokalizowana w miejskiej strefie Gdańska, na obszarze dominującej zabudowy produkcyjnej i magazynowo-składowej oraz infrastruktury kolejowo-drogowej. Usytuowana jest po zachodniej stronie ulicy Sucharskiego, na południowo-wschodnich obrzeżach kolejowej stacji towarowej Gdańsk Port Północny.

- Gdańsk, Wrzeszcz ul. Nowa Dmowskiego - do zagospodarowania komercyjnego jest teren o pow. ok. 2 ha, położony w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz, pomiędzy wiaduktami Kościuszki oraz Braci Lewoniewskich oraz pomiędzy terenami mieszkalno-usługowymi a infrastrukturą kolejową. Dodatkowo teren ten położony jest ok. 500 m od dworca kolejowego Gdańsk Wrzeszcz, gdzie planowana jest również budowa dodatkowego peronu dla Pomorskiej Kolei Metropolitarnej (połączenie m.in. do lotniska Gdańsk Rębiechowo) oraz w pobliżu Galerii Bałtyckiej i sklepu Lidl.

- Gdańsk, ul. Braci Lewoniewskich - teren niezabudowany o pow. 2000 m2 położony w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz, w rejonie skrzyżowania ulic Alei Grunwaldzkiej, ul. Wojska Polskiego i ul. Braci Lewoniewskich. W bliskim sąsiedztwie zlokalizowany jest przystanek SKM Gdańsk Zaspa, Klub Studentów Wybrzeża Żak oraz centrum handlowe.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×