Tu jesteś:

PHN: restrukturyzacja, negocjacje i sprzedaż nieruchomości

Wstępna koncepcja zagospodarowania ponad 10 hektarowej działki przy ul. Hryniewickiego 10 w Gdyni.

Polski Holding Nieruchomości stawia na restrukturyzację zatrudnienia i wyprzedaż niepotrzebnych nieruchomości – tylko w tym roku firma chce pozyskać ze sprzedaży kilkadziesiąt milionów złotych. Grupa negocjuje również nowe projekty joint venture.

– Zatrudnienie w grupie zmalało do ok. 250 osób i będziemy podążać w kierunku jego dalszego zmniejszania. W tym roku planujemy także pozyskać kilkadziesiąt mln zł (50-100 mln) ze sprzedaży nieruchomości  – zapowiada Wojciech Papierak, prezes PHN S.A. W ramach restrukturyzacji portfela została zawarta umowa przedwstępna na zbycie nieruchomości, uzgodniono warunki zawarcia kolejnej i prowadzone były negocjacje z potencjalnymi nabywcami następnych kilku nieruchomości.
PHN pochwalił się również, że w I kw.2013 r. grupa osiągnęła rok do roku o 40 proc. (z 13,3 do 18,6 mln zł) lepszy wynik w głównym segmencie działalności – najmie. Mimo to, dość spora część powierzchni biurowych grupy pozostaje niewynajęta. W prospekcie emisyjnym PHN szacował swoje pustostany na ok. 15 proc. – W tej materii nie zaszły istotne zmiany – mówi Włodzimierz Stasiak, członek zarządu ds. finansowych.

W pierwszych miesiącach 2013 r. grupa PHN koncentrowała się na realizacji rozpoczętych projektów inwestycyjnych. Obecnie spółka finalizuje modernizację budynku biurowego przy  ul. Rakowieckiej 19 w Warszawie. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie II i III kw. 2013 r. Kontynuowana  była również realizacja biurowca przy ul. Foksal 10a w Warszawie, który docelowo trafi na rynek w 2014 r. Łączne nakłady inwestycyjne na deweloperskie projekty komercyjne to 3,8 mln zł. W wypadku parku logistyczno – przemysłowego przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu realizowanego na zasadach partnerstwa JV z brytyjskim deweloperem Segro w marcu weszła w życie pierwsza umowa najmu ok. 7 tys. mkw. podpisana z DPD.

PHN prowadzi również prace przygotowawcze dla 9 nowych projektów deweloperskich. Dla obiektu Domaniewska  wykonano koncepcję wielobranżową. W ramach projektów Dalmor, Parzniew, Lućmierz i PHN Tower w I kwartale kontynuowano działania zmierzające do pozyskania partnerów do wspólnego przedsięwzięcia. Trwają również prace zmierzające do uzbrojenia terenu na warszawskim Lewandowie, których celem jest umożliwienie zaawansowania rozmów z potencjalnymi klientami.
– W przypadku inwestycji przy ul. Świętokrzyskiej 36 prowadzimy z jednym podmiotem rozmowy o współpracy joint venture. Myślę, że w ciągu kilku miesięcy możemy się porozumieć – mówi Wojciech Papierak. – Zebraliśmy też sporo ofert od potencjalnych partnerów do inwestycji w Port Rybacki w Gdyni. Jesteśmy na etapie ich analizowania. Pozytywnie zaskoczyło nas zainteresowanie tą inwestycją i jakość złożonych propozycji – dodaje.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×