Tu jesteś:

PA Nova liczy, że ruszy z budową galerii w Jaworznie w połowie 2014

PA Nova spodziewa się, że w tym roku zanotuje wyniki podobne do zeszłorocznych. Z kolei w przyszłym roku rezultaty powinny rdr ulec poprawie. Portfel zamówień w segmencie budowlanym na 2014 r. to obecnie ok. 130 mln zł – poinformowali na konferencji przedstawiciele PA Nova. Firma liczy również, że w połowie przyszłego roku będzie mogła ruszyć z budową galerii w Jaworznie.

– Ten rok pod względem wyników będzie porównywalny z ubiegłorocznym, jednak należy pamiętać, że wówczas pozytywny wpływ na nasze rezultaty miało także zdarzenie jednorazowe – powiedział Jarosław Broda, wiceprezes PA Nova.

Po trzech kwartałach 2013 r. spółka miała 9,3 mln zł zysku netto wobec 10,3 mln zł przed rokiem. Z kolei zysk operacyjny wzrósł do ponad 18,2 mln zł z 10,8 mln zł rok wcześniej. Przychody zmniejszyły się rdr nieznacznie do 104,3 mln zł z ponad 108 mln zł.

– W przypadku naszej spółki tradycyjnie pierwszy kwartał jest bardzo dobry, drugi - średni, trzeci - słaby, a czwarty znowu dobry. Obecnie prowadzimy 11 budów, a w czwartym kwartale będziemy kończyli pięć. Należy pamiętać że rozliczamy się po zakończeniu kontraktu. Dlatego myślę, że wynik IV kwartału będzie znaczny – dodała prezes spółki, Ewa Bobkowska.

W 2012 r. PA Nova wypracowała 17,6 mln zł zysku netto i 21,9 mln zł zysku EBIT przy obrotach w wysokości 167,5 mln zł.

Zdaniem Bobkowskiej, rok 2014 będzie dla spółki lepszy.

– Oczekujemy wzrostu przychodów jeśli chodzi o wyniki z najmu. Także w segmencie budowlanym powinno być dużo lepiej. Na chwilę obecną mamy już podpisane cztery duże kontrakty z sieciami handlowymi na łącznie ok. 130 mln zł. W trzech przypadkach grunty pod inwestycje są już naszą własnością, a w jednym mamy umowę przedwstępną – podała prezes.

– Kolejne umowy w budowlance będziemy pewnie jeszcze podpisywać na przełomie roku. Do tego w lutym 2014 r. powinniśmy rozliczyć jeden duży kontrakt o wartości ok. 42 mln zł. W planach na 2014 r. jest również rozliczenie dwóch mniejszych projektów na łącznie ok. 13 mln zł – dodał Broda.

W I połowie 2014 r. spółka będzie prowadziła komercjalizację galerii w Jaworznie, dla której uzyskała już prawomocne pozwolenie na budowę.

– Porozumieliśmy się już z wszystkimi dużymi najemcami. Po osiągnięciu komercjalizacji na poziomie 60 proc. będziemy chcieli ruszyć z budową. Mam nadzieję, że nastąpi to w maju lub czerwcu przyszłego roku, a otwarcie obiektu będzie miało miejsce w listopadzie 2015 r. – powiedziała Bobkowska.

– Staramy się o pożyczkę na ten projekt, o bardzo korzystnym oprocentowaniu z funduszu Jessica. Myślę, że do końca roku uda nam się dopiąć tę kwestię – dodała.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×