Tu jesteś:

P&G otworzył w Warszawie Europejskie Centrum Planowania i Logistyki

Procter & Gamble, firma oferująca takie marki jak Gillette, Pampers, Head & Shoulders i Vizir, otworzyła w Warszawie Europejskie Centrum Planowania 
i Logistyki, w którym będzie pracowało około 500 osób. Przez 20 lat działalności w naszym kraju firma zainwestowała w Polsce ponad 4 miliardy złotych i stworzyła tysiące miejsc pracy.

Europejskie Centrum Planowania i Logistyki P&G w Warszawie odpowiada za kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw w 100 krajach, od planowania surowców aż po dostarczenie gotowego produktu do odbiorcy. Dzięki temu, produkty będą mogły szybciej i sprawniej trafiać do detalistów, a finalnie do konsumentów.

Warszawa była optymalną lokalizacją dla nowego Centrum ze względu na nasze wcześniejsze inwestycje w kraju, bliskość do pozostałych rynków, sprzyjający klimat inwestycyjny stworzony przez polskie władze oraz dostęp do dobrze wykształconych i utalentowanych pracowników" - wyjaśnia Yannis Skoufalos, Global Product Supply Officer P&G.

Obecnie trwa rekrutacja pracowników do nowo otwartego Centrum, ze szczególnym naciskiem na absolwentów uczelni technicznych oraz specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem.

Europejskie Centrum Planowania i Logistyki P&G jest kolejnym z szeregu przedsięwzięć, który 20 lat temu rozpoczął się od powstania fabryki Pampers na warszawskim Targówku. Dziś w Polsce działają nie tylko cztery fabryki eksportujące do ponad 100 krajów, ale także Biuro Główne, w których skład wchodzą biura i centrum usług biznesowych. W Polsce P&G zatrudnia ponad 3500 osób.

Źródło: mediarun.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×