Tu jesteś:

Orco zainteresowane zakupami w Warszawie

Nicolas Tommasini, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych Orco powiedział w wywiadzie z Parkietem, że spółka przymierza się do zakupu gruntów oraz aktywów w Warszawie i Berlinie.

Wiceprezes Orco powiedział, że firma wycofuje się z prowincjonalnych rynków. Zredukowała zadłużenie, m. in. za sprawą zamiany długu na akcje oraz sprzedając część aktywów.  - Grupa skurczyła się o połowę, ale dzięki temu jest zdrowsza. Sprzedawaliśmy m. in. projekty, które były dla nas za duże. Zdecydowaliśmy się chociażby na zbycie Leipziger Platz w Berlinie, projektu podobnego do Złotej – powiedział Nicolas Tommasini. Dodał, że długoterminowa strategia Orco zakłada inwestycje na czterech kluczowych rynkach: w Berlinie, Warszawie, Pradze i Budapeszcie. - W krótkim terminie wykluczamy ekspansję na nowe rynki. Nie wykluczamy za to zakupów gruntów czy aktywów na naszych najlepszych rynkach, w szczególności w Berlinie i w Warszawie – powiedział Tommasini. Nie będą to jednak duże zakupy, spółce zależy raczej na przejmowaniu aktywów generujących dochód, a nie gruntów inwestycyjnych. Wiceprezes spółki podtrzymał szacunki, według których w tym roku Orco wygeneruje przychody w wysokości 155-165 mln euro. Dodał również, że warszawski projekt Złota 44 zacznie generować obroty, choć pewnie jeszcze nie w tym roku.

Źródło: Parkiet

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×