Tu jesteś:

Olsztyńskie galerie pomagają szpitalom

Olsztyńskie galerie handlowe Aura Centrum Olsztyna i Galeria Warmińska, które należą do grupy NEPI Rockcastle, pomagają lokalnym instytucjom w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Galerie oferują instytucjom bezpłatną możliwość zamieszczania komunikatów i informacji na stronach internetowych i w kanałach mediów społecznościowych. „Zamieszczając na naszych stronach potrzebne teraz dla lokalnej społeczności informacje, docieramy do bardzo dużej grupy ludzi. Jesteśmy przekonani, że tylko działając wspólnie dla dobra nas wszystkich jesteśmy w stanie zmniejszyć rozmiary epidemii i zminimalizować jej skutki” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager Galerii Warmińskiej i Aury Centrum Olsztyna.

Galeria Warmińska i Aura Centrum Olsztyna wraz z najemcami wychodząc naprzeciw potrzebom olsztyńskich szpitali i ratownikom medycznym sfinansowały zakup wyposażenia medycznego i zestawów energetycznych. Galerie handlowe przekazały w pierwszej transzy 1450 sztuk maseczek jednorazowych włókninowych, które w ostatnich dniach potrzebne są stale personelowi medycznemu pracującemu z pacjentami, 50 litrów płynu dezynfekcyjnego, 640 szt. gazików dezynfekcyjnych oraz 1500 zestawów energetycznych, które pomogą lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym na zastrzyk energii w odpowiedzialnej i wyczerpującej pracy. „Jesteśmy świadomi, z jakim poświęceniem personel medyczny walczy z koronawirusem. Nie mamy wątpliwości, że służbie zdrowia należy się w tym czasie specjalne wsparcie, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, by zrobić te zakupy” – informuje Natalia Tur.

W najbliższym czasie Aura Centrum i Galeria Warmińska mają w planie przekazać kolejną partię wyposażenia medycznego dla olsztyńskich szpitali. W drugiej transzy do szpitali planowane jest dostarczenie 600 sztuk maseczek ochronnych z filtrami typu FFP2, które spełniają kryteria wysokiej ochrony przed zanieczyszczeniami, w tym zapewniają ochronę przez wirusami. Oprócz maseczek specjalistycznych centra handlowe przekażą szpitalom 100 sztuk gogli ochronnych i 500 litrów płynu do dezynfekcji. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem w całej Polsce na tego typu towar, termin dostawy jest zależny od producentów.

Sprzęt medyczny oraz paczki energetyczne dla pracowników służby zdrowia ufundowały Aura i Galeria Warmińska oraz najemcy tych centrów handlowych. Pomoc trafi do olsztyńskich szpitali tj. dziecięcego, wojewódzkiego, miejskiego, uniwersyteckiego oraz do polikliniki, a także Warmińsko Mazurskiej Stacji Transportu Medycznego w Olsztynie i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×