Tu jesteś:

Olsztyn: trwają prace nad komercjalizacją Centaurusa

Tak ma wyglądać kompleks Centaurus w Olsztynie

Spółka Warmia Investment należąca do Grupy Kapitałowej Euro Styl, która od roku posiada prawomocne pozwolenie na budowę wielofunkcyjnego kompleksu Centaurus w Olsztynie, pracuje nad uszczegółowieniem projektu. Prowadzi też działania związane z komercjalizacją obiektu.

Kiedy ruszy budowa? Na razie nie wiadomo. Deweloper posiada wprawdzie pozwolenie na budowę, ale nie opracował jeszcze szczegółowego harmonogramu budowy. Obecnie skupia się na pracach przygotowawczych do rozpoczęcia inwestycji o powierzchni całkowitej 54 tys. mkw. Między innymi od ich postępu uzależnia rozpoczęcie budowy.

Centaurus zaprojektowany przez Andrzeja Kapuścika ma być zespołem budynków o funkcji mieszkaniowo-komercyjnej o bardzo oryginalnej architekturze. Projekt zlokalizowano na liczącej blisko 9 000 mkw. działce, położonej przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego oraz ulicy Głowackiego w Olsztynie.
W ramach całego kompleksu zaprojektowano cztery budynki posadowione na wspólnym postumencie, w tym dwa wysokie stanowiące dominantę zespołu (18 i 17 kondygnacji). Przeważającą część powierzchni – ponad 15 tys. mkw. pow. najmu – znajdującej się w realizowanym obiekcie zająć mają biura (przeznaczone zarówno pod wynajem, jak i sprzedaż). Przewidziano również część mieszkaniową, w której znajdą się 103 lokale o powierzchniach od 38 do 157 mkw., a także hotel. Na najniższych kondygnacjach znajdą się natomiast powierzchnie handlowo-usługowe, częściowo przykryte szklanym zadaszeniem.

Wizualizacje olsztyńskiego Centaurusa

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×