Tu jesteś:

Octava Property Trust zainwestowała w start-up Własne B.

Octava Property Trust (OPT) wykupiła 15 proc. udziałów w startupie Własne B. zajmującym się wynajmem powierzchni biurowych małym i średnim firmom.

Octava Property Trust ma obecnie w swoim portfelu obiekty biurowe w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni i Bydgoszczy o łącznej powierzchni 139 000 mkw. Poprzez emisję nowych udziałów, spółka z grupy, której właścicielem jest  Octava Property Trust , obejmuje 15 proc. udziałów we Własnym B. Z kolei Własne B. uzyskuje możliwość wynajmu powierzchni w obecnych oraz przyszłych biurowcach Grupy OPT, na zasadach pierwszeństwa.

Potencjał, jaki dostrzegliśmy w rosnącym zapotrzebowaniu na elastyczne rozwiązania wśród najemców, zaważył na podjęciu decyzji o wprowadzeniu do naszego warszawskiego biurowca Marynarska Passage konceptu Własne B. Sukces, jaki odniosła ta inwestycja w zaledwie kilka miesięcy skłonił nas do nabycia udziałów w spółce Własne B., co już w przyszłym roku zaowocuje zwiększeniem powierzchni oferowanej w budynku w ramach marki– tłumaczy Henryk Rytwiński, COO Octava Property Trust.

Marka Własne B. zadebiutowała na stołecznym rynku biurowym 1 sierpnia tego roku. Jej oferta jest skierowana do małych i średnich firm, które potrzebują niewielkich (kilkudziesięciometrowych), gotowych biur w przystępnej cenie. Własne B. odpowiada za dostosowanie większych powierzchni biurowych do mniejszych najemców i ich komercjalizację.

- OPT wykazało się nowoczesnym podejściem i możliwością współpracy na elastycznych warunkach. Właściciele innych budynków prędzej czy później również będą musieli się dostosować do zmieniających się warunków rynkowych i zapewnić najemcom możliwość wynajmu w mniej standardowej formie niż ma to miejsce dzisiaj – mówi Michał Nisengolc, prezes zarząduWłasne B.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×