Tu jesteś:

Obligacje Unidevelopment S.A debiutują na rynku Catalyst

Zgodnie z wcześniejszymi planami Zarządu Unidevelopment S.A., obligacje serii A wyemitowane przez dewelopera zadebiutowały 18 września na rynku Catalyst. Właściciele papierów, oferowanych pierwotnie w trybie niepublicznym, zyskali teraz możliwość swobodnego obrotu zakupionymi instrumentami dłużnymi.

W marcu b.r. Unidevelopment S.A. przeprowadziła zamkniętą emisję 20 000 obligacji o jednostkowej wartości nominalnej 1 tys. złotych oraz o zmiennym oprocentowaniu opartym o sumę WIBOR-u 6M i marży w wysokości 5 proc. Oferta skierowana była do wybranych klientów instytucjonalnych i spotkała się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. 17 lipca Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych pozytywnie rozpatrzył wniosek spółki o upublicznienie obligacji na rynku Catalyst, dopuszczając je tym samym do obrotu. Pierwsze notowanie papierów Unidevelopment S.A. odbyło się 18 września br.

Dzięki emisji obligacji spółka pozyskała 20 mln złotych na nowe inwestycje. Unidevelopment S.A. przeznaczyła te środki na przygotowanie i realizację kolejnych projektów mieszkaniowych w Warszawie, m.in. Osiedla 360 st. przy ul. Kapelanów AK na Gocławiu, Osiedla Gama przy ul. Kondratowicza na Targówku oraz projektu przy ul. Szczęśliwickiej na Ochocie, a także Osiedla Czarnieckiego w poznańskiej dzielnicy Wilda.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×