Tu jesteś:

OT Logistics może przejąć Hartwig Gdynia

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydal zgodę OT Logistics (OTL) na zakup kontrolnego pakietu akcji C.Hartwig Gdynia S.A., jednej z największych firm spedycyjnych w Polsce.

Szczecińska spółka spedycyjno-logistyczno-transportowa w lipcu 2013 r. podpisała przedwstępną umowę nabycia 37,5 proc. akcji od Hass Holding Limited oraz 37,5 proc. akcji od Morskiej Agencji Gdynia. Transakcja zakupu C.Hartwig ma być sfinalizowana ze środków własnych OT Logistics w I kw. 2014 r.
Po zakończeniu transakcji, OT Logistics stanie się właścicielem 75 proc. akcji C.Hartwig Gdynia, firmy spedycyjnej, działającej od ponad 150 lat na międzynarodowym rynku, specjalizującej się w przewozach morskich, lądowych, lotniczych oraz usługach logistycznych. W 2012 r. skonsolidowane przychody C.Hartwig Gdynia przekroczyły 246 mln zł. 

– Zgoda UOKiK znacznie przybliża nas do zakończenia procesu zakupu akcji Hartwig, spółki o ugruntowanej pozycji w sektorze spedycyjnym. Dzięki synergii z innymi naszymi spółkami  z Grupy znacznie poszerzymy zakres działań. Transakcja zostanie sfinalizowana z środków własnych w I kwartale 2014r.  – powiedział Piotr Chajderowski, prezes OT Logistics.

To nie jedyny zakup jaki planuje OTL. W lipcu 2013 r. spółka otrzymała od Zarządu Morskiego Portu Gdynia, wyłączność na przeprowadzenie w pełnym zakresie due diligence Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia sp. z o.o. (BTDG). Zgodnie z harmonogramem prywatyzacyjnym, transakcja powinna zostać zakończona w I kw. 2014 r. Środki na zakup BTDG spółka pozyskała poprzez giełdę, sprzedając za 30 mln zł akcje nowej emisji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×