Tu jesteś:

Nowy wieżowiec przy Placu Grzybowskim w Warszawie coraz bliżej

Ilustracja poglądowa. Fot. Fotolia

95 metrowy wieżowiec może zastąpić obecny budynek Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamieńskich. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie wpłynął raport o oddziaływaniu na środowisko planowanej inwestycji.

W raporcie czytamy, że projekt przedsięwzięcia planowanego na parceli o powierzchni 4,5 tys. mkw. przy Pl. Grzybowskim 12/16 zakłada budowę zespołu budynków użyteczności publicznej o wiodącej funkcji biurowo-usługowo-handlowej. Planowane jest też powstanie części służącej prowadzeniu działalności społeczno-kulturalnej Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce wraz z siedzibą Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskich.

Inwestycja obejmuje budowę 26 kondygnacyjnego budynku biurowo-usługowo-handlowego o wysokości do 95 m, pięciokondygnacyjnego budynku Teatru Żydowskiego oraz biura Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. Pod obydwoma budynkami znajdować się ma pięciokondygnacyjny garaż podziemny. Projekt przewiduje w pierwszym etapie w północnej części działki budowę pięciokondygnacyjnej siedziby teatru, tak aby zapewnić ciągłość jego działania. W drugim etapie w południowej części działki przewidywana jest budowa budynku biurowo-usługowo-handlowego.

Teren planowanej inwestycji nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Raport o oddziaływaniu na środowisko wykonano na etapie wystąpienia inwestora o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia wymaganą przed uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji.

Inwestorem planowanego przedsięwzięcia jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, które przy realizacji tego przedsięwzięcia pracować ma do spółki ze znanym w stolicy deweloperem – Ghelamco. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia PBPA PROJEKT.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×